JĘZYK FRANCUSKI

Zajęcia z języka franuskiego odbywają się dwa razy w tygodniu.
Program nauczania obejmuje:
3-latki: nauka przez zabawę. Poznawanie słów, liczb, kolorów i prostych zwrotów przez wspólne śpiewanie i zabawy ruchowe, podczas których dzieci poznają proste słowa (czasowniki opisujące ruch i działanie).
4 – latki: nauka przez zabawę. Poznawanie prostych słów, zwrotów, nazw dni tygodnia, liczb w zakresie 10, przypomnienie nazw kolorów. Zabawy ruchowe prowadzone w języku francuskim. Proste karty pracy.
5-latki: dzieci uczą się w tygodniowych blokach tematycznych. Poznanie słownictwo związane z danym tematem, np. zwierzęta lądowe, zwierzęta morskie, kosmos, święta. Nauka liczb w zakresie 20. Udział w zabawach ruchowych prowadzonych w języku francuskim, utrwalające (czasowniki opisujące ruch i działanie). Praca w kartach pracy dostarczonych przez nauczyciela.
6-latki: dzieci uczą się w tygodniowych blokach tematycznych. Poznanie słownictwo związane z danym tematem, np. zwierzęta lądowe, zwierzęta morskie, kosmos, święta. Nauka dodawania i odejmowania w zakresie 20 na liczmanach. Nauka alfabetu i słownictwa na daną literę alfabetu. Udział w zabawach ruchowych prowadzonych w języku francuskim,  (czasowniki opisujące ruch i działanie). Praca w kartach pracy dostarczonych przez nauczyciela.

Dzieci na każdym poziomie uczenia się rozwijają umiejętności w zakresie aktywnego słuchania i mówienia. Umiejętność czytania rozwijana w czasie zajęć dotyczy poszczególnych liter alfabetu.