AKTUALNOŚCI – ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

Kobielska 55a

Przedszkole nr 89 „Niezapominajka” mieszczące się na ul. Kobielskiej 55a powstało w 1954 roku. Jest usytuowane w budynku mieszkalnym i zajmuje dwie kondygnacje. W centralnej części budynku wejście główne i okna szatni wychodzą na ulicę Kobielską. Z okien czterech sal można zobaczyć ogród, którego centralnym punktem  jest rozłożysta wierzba dająca schronienie ptakom, a dzieciom miły chłód w upalne dni.
Sale grupowe mieszczą się na dwóch kondygnacjach i wyposażone są w meble, sprzęty, zabawki dostosowane do wieku dzieci. Przy każdej z nich znajdują się estetyczne i kolorowe łazienki. Przedszkole zostało wzbogacone w zestaw multimedialny i projektor. Posiadamy także bogaty księgozbiór literatury dziecięcej i pedagogicznej oraz sporą płytotekę co wykorzystujemy systematycznie w zajęciach.

Kobielska 15

Przedszkole przy ulicy Kobielskiej 15 powstało w 1985 jako Przedszkole 398 „Wiatraczek”. Od 1 września 2012 roku zostało włączone do przedszkola nr 89 „Niezapominajka” jako oddziały zamiejscowe.

Oddziały znajdują się w budynku mieszkalnym na jednej kondygnacji. W przedszkolu znajdują się cztery sale z których dwie są duże i przestronne. Każda z sal posiada łazienkę dostosowaną do wieku dzieci. Nauczycielki podczas zajęć mogą skorzystać z tablicy multimedialnej i projektora. W 2018 roku został zmodernizowany ogród przedszkolny.